ترامپ اولین رئیس جمهوری که هیچ علمی از تکنولوژی ندارد | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | سیاسی بین الملل
: مسیر شما
سیاسی بین الملل ترامپ اولین رئیس جمهوری که هیچ علمی از تکنولوژی ندارد

ترامپ اولین رئیس جمهوری که هیچ علمی از تکنولوژی ندارد

بامداد\ دونالد ترامپ اولین رئیس جمهوری است که بدون داشتن هیچ فعالتی در حوزه سیاست به این مقام دست یافته و شواهد نشان می‌دهد هیچ علمی از تکنولوژی ندارد.

دونالد ترامپ برخلاف تصور توانست در رقابت های انتخابات آمریکا پیروز شود و اولین فردی باشد که بدون داشتن هیچ مقام، سابقه و فعالیت سیاسی به عنوان رئیس جمهور آمریکا شده است. شخصی که تقریبا می توان گفت همه شخصیت های مشهور عیله او بودند.

ترامپ فردی است که از هیچ یک از تکنولوژی ها استفاده نمی کند و حتی بیشتر مواقع تلفن همراه خود را نیز همراه خودش نمی برد و به گفته خودش خیلی اندک از ایمیل استفاده می کند و تا به حال از پیامک استفاده نکرده است! چیزی که می توان گفت اکنون هر کودک و نو جوانی برای اطلاع رسانی از آن استفاده می کنند.

به گفته رئیس جمهور آمریکا، دلیل استفاده نکردن او از کامپیوتر و فضای مجازی، عدم امنیت و ایمن بودن اطلاعات در آن است اما برخی تحقیقات نشان می دهد که دونالد ترامپ واقعا کار با کامپیوتر و فناوری های جدید را بلد نیست و علم آن را نیز ندارد. طبق ادعایی که دونالد ترامپ در سال ۲۰۰۷ کرده است، او هیچ رایانه ای در خانه و محل کارش ندارد و حتی وظیفه بررسی و ارسال ایمیل هایش را نیز به فرد دیگر سپرده است.

طبق تصویری که وب سایت Huffington Post منتشر کرده، نشان می دهد که دونالد ترامپ حتی وب گردی خود را نیز توسط کاغذ انجام میدهد توئیت هایش را در برگه های پرینت گرفته شده بررسی می کند. حال این فرد که از تکنولوژی سر در نمی آورد مدتی است که به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شده است؛ کشوری که میزبان غول های فناوری جهان است و شرکت های تاثیر گذار در جهان مانند اپل، سونی، گوگل، اچ پی، مایکروسافت و ده ها شرکت دیگر در آن مسقر هستند.

ترامپ حتی اعلام کرده بود که “ما باید با بیل گیتس و تعدادی از مردم که متوجه می شوند چه اتفاقی در حال رخ دادن است ملاقات کنیم. ما مجبوریم با آن ها صحبت کنیم کنیم و شاید در برخی مناطق اینترنت را قطع کنیم. برخی خواهند گفت “آزادی بیان، آزادی بیان”. این افراد احمقانه هستند ما بسیاری از افراد احمق داریم”.

او با گفتن این جمله قصد داشت تا در مقابل داعش ایستادگی و را ه ارتباطی آن ها را مختل کند اما قطع اینترنت به بیل گیتس چه ارتباطی دارد؟! او حتی بیل گیتس را هم نمی شناسد!

با انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا، همتای روسی اش یعنی ولادیمیر پوتین با شناختی که نسبت به او داشت، از طریق تلگراف پیام تبریک پیروزی در نتخابات ریاست جمهوری آمریکا را برایش ارسال کرد. وسیله ارتباطی که سال ۱۸۶۶ ارتباط میان قاره‌های آمریکا و اروپا را برقرار کرد.

پس از این اتفاق و ارسال تلگراف به دونالد ترامپ، پاول دورف (مدیر پیام رسان تلگرام) به دلیل تشابه اسمی تلگراف که به انگلیسی Telegram نوشته می شود، با ارسال توئیتی به شوخی با رئیس جمهور آمریکا پرداخت. وی در آن توئیت نوشت: “بگو چه چیزی راجع به پوتین می خوای، اما او راه درست را برای تبریک به ترامپ انتخاب کرده است. اکانت تلگرام ترامپ چیه؟”.

دونالد ترامپ مدتی با شرکت اپل درگیر شد و آن هم به علت فاش نکردن اطلاعات کاربرای بود که دست به اقدام تروریستی زده بود. پس از این قضیه ترامپ نسبت به این شرکت موضع گیری و حتی اعلام کرد که اپل باید بایکوت شود! ترامپ حتی به تمامی شرکت های فناوری اعلام کرد که کارخانه های تولید محصولات‌شان فقط باید در آمریکا مستقر باشند. این اتفاق ضرر زیادی برای غول های فناوری آمریکا دارد چرا که بیشتر آن ها مانند اپل، به علت نیروی کار ارزان کارخانه تولید خود را به چین انتفال داده اند.

بارها گزارش شده است که دونالد ترامپ یک گوشی قدیمی سامسونگ ( S3) دارد که روی آن تنها یک نرم افزار (توئیتر) نصب است و با آن تنها توئیت های خود را منتشر می کند. حال باید دید دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که از تکنولوژی سر در نمی آورد در بیش از ۳ سالی که از مدت زیاست جمهوری اش باقی مانده است، چه تاثیری در تکنولوژی جهان خواهد گذاشت. آیا تکنولوژی با دونالد ترامپ تنزل می کند؟


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی