تایید تشعشعات رادیواکتیو آزمایش هسته‌ای اخیر پیونگ‌یانگ | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | اخبار سیاسی
: مسیر شما
سیاسی بین الملل تایید تشعشعات رادیواکتیو آزمایش هسته‌ای اخیر پیونگ‌یانگ

تایید تشعشعات رادیواکتیو آزمایش هسته‌ای اخیر پیونگ‌یانگ

بامداد –  کره جنوبی، تشعشعات گاز رادیواکتیو آزمایش هسته ای اخیر پیونگ یانگ را تأیید کرد.

شبکه خبری العالم در خبری فوری اعلام کرد که کره جنوبی، تشعشعات گاز رادیواکتیو آزمایش هسته ای اخیر پیونگ یانگ را تأیید کرده است.

همچنین دولت های کره جنوبی و ژاپن یکشنبه گذشته از انجام آزمایش هسته ای جدید در کره شمالی خبر دادند.

خبرگزاری کیودو ژاپن به نقل از دولت این کشور اعلام کرد که دولت کره شمالی با آزمایش هسته ای اخیر، ششمین آزمایش هسته ای خود را انجام داده است. همزمان شینزو آبه نخست وزیر ژاپن اعلام کرد آزمایش هسته ای جدید کره شمالی به طور مطلق غیر قابل پذیرش است.

شدت زلزله گویای بزرگی آزمایش هسته ای کره شمالی بوده و ناظران پیش بینی می کنند به احتمال زیاد شدت بالای زلزله ناشی از این است که دولت پیونگ یانگ بزرگ ترین آزمایش هسته ای خود را انجام داده است.

همزمان خبرگزاری رسمی کره شمالی با انتشار تصویری از بازدید کیم جونگ اون رهبر کره شمالی از یک بمب که ادعا شده هیدروژنی است، از دسترسی این کشور به این نوع از سلاح های کشتار جمعی خبر داد.

کره شمالی در دو دهه گذشته به خاطر انجام آزمایش های هسته ای و آنچه که توسعه برنامه موشکی خوانده شده، تحت تحریم های بین المللی بوده است، با این وجود رهبران پیونگ یانگ بر توسعه برنامه هسته ای خود تاکید کرده اند.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی