برخورد جدی درصورت تاخیر دوباره ی ایرلاین ها | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | اجتماعی
: مسیر شما
اجتماعی برخورد جدی درصورت تاخیر دوباره ی ایرلاین ها

برخورد جدی درصورت تاخیر دوباره ی ایرلاین ها

بامداد\ مجموعه تاخیرهای پروازی برخی شرکت های هواپیمایی انگار نمی خواهد به قسمت پایانی برسد، در این میان سهم فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد که بعد از مهرآباد، پرترددترین فرودگاه کشور است از این تاخیرها کم نیست .به طوری که طی ۲۴ ساعت پنج شنبه تا جمعه فقط شرکت هواپیمایی زاگرس سه پروازش با تاخیر روبه رو شده است.

بازپرس ویژه جرایم فرودگاه مشهد در این باره به خراسان رضوی گفت: با توجه به تاخیر سه پرواز شرکت هواپیمایی زاگرس طی ۲۴ ساعت، مدیران این شرکت هواپیمایی بار دیگر به دادسرا احضار شدند. قاضی محمدحسن اصولی صفار در پاسخ به این مطلب که چرا این احضارها تا کنون تاثیری در تاخیرها نداشته و مانع تکرار آن نشده است، تاکید کرد: بنا داریم با شرکت های هواپیمایی که با وجود تذکرهای متعدد تکرار تاخیر دارند، برخوردهای جدی تری داشته باشیم .وی ادامه داد: سه پرواز هواپیمایی زاگرس طی ۲۴ ساعت روز پنج شنبه تا جمعه با تاخیر بیش از پنج ساعت انجام شده است که بر اساس گزارش های ارسالی، پرواز مشهد- کرمانشاه این هواپیمایی مربوط به ساعت ۷ صبح پنج شنبه، ساعت ۸ صبح روز بعد، پرواز مشهد- نجف ۶ صبح جمعه در ساعت ۱۳ همان روز و پرواز مشهد- تهران ساعت ۲۰ روز جمعه در ساعت ۳صبح روز شنبه انجام شده است .بازپرس ویژه جرایم فرودگاه مشهد تصریح کرد :براساس منشور حقوق مسافر، هر ایرلاینی که پروازش به هردلیلی بیش از چهار ساعت تأخیر داشته باشد، باید مسافرانش را تا آماده شدن پرواز، در هتل اسکان دهد.محمدحسن اصولی صفار، اضافه کرد :بر این اساس طی توافقی که با مدیریت فرودگاه مشهد داشتیم قرار شد در پروازهای بیش از چهار ساعت تأخیر در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد همه مسافران پرواز به هتل اعزام شوند .وی تاکید کرد: شرکت مربوط موظف است هزینه هتل، رفت و آمد و اسکان مسافران را پرداخت کند وهر گونه تبعات امنیتی وانتظامی ناشی از اجرا نشدن این بند از منشور حقوق مسافر بر عهده شرکت هوایی متخلف است و دستگاه قضایی با جدیت با موضوع برخورد خواهد کرد.گفتنی است موضوع تاخیر پروازهای یاد شده شرکت هواپیمایی زاگرس، طی دو روز گذشته از طریق ارسال تصویر و ویدئو توسط مسافران، در بسیاری از شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته بود .
مسافران به هتل منتقل نشدند!

بااین حال رئیس شرکت هواپیمایی زاگرس در فرودگاه مشهد، علت تاخیر هفت ساعته پرواز مشهد – تهران این شرکت را نقص فنی هواپیما اعلام کرد.جواد علیپور در گفت و گو با ایرنا افزود: این پرواز قرار بود ساعت ۲۰:۳۰ جمعه شب انجام شود اما به دلیل وجود نقص فنی در چند مرحله، اعلام تاخیر شد. سرانجام این پرواز با هواپیمای جایگزین ساعت ۳:۴۵ بامداد دیروز انجام شد.وی ادامه داد: ابتدا مدت تاخیر پرواز از سوی تیم فنی یک و نیم ساعت اعلام شد.

از این رو تمهیداتی برای اسکان مسافران در نظر گرفته نشد ولی پس از آن و تاخیر دوباره، از مسافران پذیرایی شد.
جعفری مسئول روابط عمومی فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد درباره این که آیا با وجود تاخیر هفت ساعته این پرواز مسافران بر اساس منشور حقوق مسافر به هتل منتقل شده اند یانه؟ گفت :ظاهرا به خاطر این که احتمال رفع نقص فنی این پرواز وجود داشته مسافران به هتل منتقل نشده اند اما سرانجام این نقص تا هفت ساعت بعد از زمان پرواز برطرف نشده بود .


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی