برای اولین بار صعود پاناما به جام‌جهانی و حذف آمریکا | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | ورزشی
: مسیر شما
تیتر یک برای اولین بار صعود پاناما به جام‌جهانی و حذف آمریکا

برای اولین بار صعود پاناما به جام‌جهانی و حذف آمریکا

بامداد\ تکلیف صعود تیم‌های منطقه آمریکای شمالی با جشن صعود پاناما، حذف عجیب آمریکا و حضور هندوراس در پلی‌آف مشخص شد.
دور دهم و پایانی گروهی انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۸ در منطقه آمریکای شمالی، مرکزی و حوزه دریای کارائیب (کونکاکاف) با صعود پاناما، حذف ناباورانه آمریکا و حضور هندوراس در پلی‌آف به اتمام رسید.
در مهم‌ترین بازی، آمریکا در خانه تیم حذف شده ترینیدادو توباگو ۲ بریک شکست خورد و به خاطر برتری دیرهنگام پاناما در بازی همزمان ناباورانه حذف شد. گونزالس (بازیکن حریف) در دقیقه ۱۷ و جونز در دقیقه ۳۷ برای ترینیداد و پولیسیچ در دقیقه ۴۷ برای آمریکا گل زدند.
در سایر بازی‌ها، مکزیک که از پیش صعود کرده بود در خانه هندوراس ۳ بر ۲ شکست خورد تا هندوراس با این پیروزی به عنوان نماینده چهارم منطقه راهی بازی پلی‌آف با استرالیا، نماینده پنجم آسیا شود.
پاناما در آخرین ثانیه‌ها ۲ بریک کاستاریکای میهمان، دیگر تیم از پیش صعود کرده را برد و با توجه به نتایج همزمان برای اولین بار در طول تاریخش به جام‌جهانی راه یافت.
به این ترتیب در پایان رقابت‌های تک گروه ۶ تیمی، مکزیک ۲۱ امتیازی همراه کاستاریکا ۱۶ و پانامای ۱۳ امتیازی به جام‌جهانی راه یافت و هندوراس ۱۳ امتیازی به عنوان تیم چهارم رقیب استرالیا، نماینده آسیا در پلی‌آف شد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی