باز هم بدگویی آخوندی از مسکن مهر | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | اخبار اقتصادی
: مسیر شما
اقتصادی باز هم بدگویی آخوندی از مسکن مهر

باز هم بدگویی آخوندی از مسکن مهر

بامداد –  وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که طرح مهر بزرگترین شعار و کیمیاگری بخش مسکن بود، گفت: تعادل شهر با راه‌حل فوری، شعار و کیمیاگری برطرف نمی‌شود.

عباس آخوندی با بیان این‌که عدم تعادل در یک جامعه و شهر دارای ظهور و جلوه‌های متعدد است اظها کرد: بزرگترین مشکل ما وجود تصور حل مشکل با شعار است. باید به این نکته توجه کنیم که آیا شعاری بزرگتر از مسکن مهر در بخش مسکن در کشور سابقه اجرایی داشته است؟ اقدامی که این حجم از منابع کشور را درگیر خود کرد ولی در نهایت نتوانست تعادل لازم در شهر را ایجاد کند.

وی ادامه داد:‌ از صاحب‌نظران می‌خواهم درباره این موضوع، عمیقا فکر کنند، چرا که این مورد با راه‌حل فوری، شعار و کیمیاگری حل نمی‌شود.

وی یادآور شد:‌ متأسفانه ساخت شهرک‌های پیرامونی در نقاط مختلف کشور و ایجاد پروژه‌های بزرگ مقیاس قبل از انقلاب تا تهیه و اجرای طرح‌های آماده‌سازی زمین و ایجاد شهرهای جدید پس از انقلاب همواره به سمت مداخله دولت در زندگی یا اجرای پروژه‌ها با هدایت دولت در کشور پیش رفت، اموری که در فرآیند اجرا مبتنی بر مداخله مستقیم در زندگی شهری به انجام می‌رسید.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد:‌د پس از گذشت ۷۰ سال به جایی رسیده‌ایم که می‌توانیم ارزیابی کنیم آیا این مداخله‌ها به زندگی متعادل کمک کرده است یا خیر؟ این مسئله که ما در نهایت شاهد تراکم ۴٫۸نفری مردم در یک کیلومتر مربع در حاشیه جنوبی کشور و کنار دریا و از طرفی دیگر تراکم ۱۰۰۰ نفری در یک کیلومتر مربع در تهران باشیم، مسئله‌ای بسیار پیچیده و غیرقابل تداوم خواهد بود.

آخوندی گفت: بر اساس نتایج سرشماری مرکز آمار، تهران در سال ۹۰ دارای جمعیتی بالغ بر ۸٫۳ میلیون بود و تا سال ۹۵ به طور میانگین هرسال رشدی ۸۰ هزار نفری را تجربه کرده است. در این مدت همچنین پروانه ساخت بیش از ۷۰۰ هزار خانه مسکونی نیز صادر شده مواردی که همگی نشان می‌دهد تحولات جمعیتی دیگر کشش قبل را نداشته و مراحل نهایی خود را سپری می‌کند.

وی تاکید کرد: باید خود شهروندان را در محور سیاست‌گذاری‌های خود قرار داده و میل و اشتهای دولت نسبت به مداخله در زندگی مردم را از بین ببریم.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی