ایران خودرو قیمت «رنو کپچر» را ۱۰میلیون تومان افزایش داد | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | مجله خودرو
: مسیر شما
مجله خودرو ایران خودرو قیمت «رنو کپچر» را ۱۰میلیون تومان افزایش داد

ایران خودرو قیمت «رنو کپچر» را ۱۰میلیون تومان افزایش داد

بامداد\ ایران خودرو ضمن حذف گرمکن صندلی خودروی وارداتی رنو کپچر ، قیمت این خودرو را ۱۰ میلیون تومان افزایش داد.
ایران خودرو در سری جدید فروش جدید رنو کپچر وارداتی علاوه بر حذف گرمکن صندلی، قیمت این خودرو را نیز نسبت به فروش قبلی ۱۰ میلیون تومان افزایش داد.

قبلاً رنو کپچر با گرمکن صندلی به قیمت ۱۰۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فروخته می‌شد اما حالا گرمکن صندلی از روی این خودرو حذف شده و در عین حال این محصول با قیمت ۱۱۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به خریداران عرضه می شود.

همچنین در جدیدترین قیمت‌گذاری ایران خودرو، نرخ کپچر با گرمکن صندلی ۱۲۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین شده است.
این در حالی است که قرار بود واردات رنو کپچر توسط ایران خودرو با هدف سنجش بازار صورت گیرد و در صورتی که تقاضای مناسبی برای خرید این خودرو وجود داشته باشد، نسبت به داخلی سازی آن اقدام شود، نه اینکه شرکت خودروساز به واردکننده خودرو تبدیل شود.

به این ترتیب با داخلی سازی خودرو، قیمت تمام شده آن نسبت به نرخ وارداتی پایینتر خواهد بود و این خودرو با قیمت کمتری به مشتریان عرضه می‌شود.
در عین حال مشخص نیست دلیل این افزایش قیمت ۱۰ میلیون تومانی چیست، اگر اتفاقی مانند افزایش نرخ ارز بهانه‌ای برای رشد قیمت کپچر باشد باید گفت که هنوز رشد مقطعی نرخ ارز بر محصولات وارداتی اثرگذار نبوده است، زیرا با توجه به تحویل فوری کپچرهای ثبت نامی، این خودروها قبلاً و با نرخ‌های پیشین ارز به کشور وارد شده و در نتیجه نباید رشد قیمتی از محل نرخ ارز را تجربه کند.
در هر حال، جای خالی نظارت دستگاه‌های مربوطه از جمله وزارت صنعت و سازمان حمایت حس می شود.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی