اولویت‌های وزارت اقتصاد در ۴ سال آینده|بامداد
: مسیر شما
اقتصادی اولویت‌های وزارت اقتصاد در ۴ سال آینده

بامداد – مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد در مراسم معارفه گفت:عملکرد دکتر طیب نیا مورد پذیرش و قبول مردم و دولت است و این افتخاری برای من است. دوست دارم در پایان دوره کاری ام کارنامه ای همچون طیب نیا داشته باشم.
او ادامه داد:در مجلس ۴ محور برنامه ها را اعلام کردم، در چارچوب چیزی که دولت مطرح کرده در زمینه تولید و اشتغال باید به عرصه عمل درآید ما توانستیم از رشد منفی به مثبت و نرخ تورم تک رقمی برسیم و نرخ رشد نقدینگی به ۲۳٫۲ درصد رسیده و سهم منابع ناشی از نفت به ۲۶٫۱ درصد رسید و امیدواریم بتوانیم به آن استمرار بخشیم.کرباسیان بیان کرد:توانمند شدن بخش خصوصی از برنامه های اصلی ماست. ۹۷ درصد این برنامه ها منطبق با سند چشم انداز و اقتصاد مقاومتی است. اصل ۴۴ باید انچه مورد نظر مقام معظم رهبری است انجام شود.محیط کسب و کار و بهبود رقابت پذیری برای ما بسیار مهم است و سرعت می دهیم. کرباسیان افزود:محیط کسب و کار و بهبود رقابت پذیری برای ما بسیار مهم است و سرعت می دهیم. بعد از برجام فضای خوبی در زمینه تامین مالی خارجی ایجاد شده است که باید حتما در کنار وزارت خارجه بتوانیم با سرعت این کار را به پیش ببریم. وزیر اقتصاد اظهار کرد:ما با ولی اله سیف بانک مرکزی رفاقت داریم و در کنار این نهاد و سازمان برنامه کار خواهیم کرد. کی از اقدام های مشترک وزارت اقتصاد و بانک مرکزی این بود که اوراق مشارکت دولتی و اسناد خزانه امکان خرید و فروش در بازار نداشت و مقرر شد در بورس اوراق بهادار در بازار ثانویه اجازه نقل و انتقال داشته باشد که به نفع کارآفرینان خواهد بود. کرباسیان با اشاره به اینکه مدیریت منابع دولت بسیار مهم است، گفت:ما باید به سمت استانداردهای حسابرسی و شفاف برویم. و پولشویی و مسایل مرتبط با آن را باید پی بگیریم.اوراق خزانه ای که خارج از بازار سرمایه توسط دولت چاپ شده بود قرار شد در بازار ثانویه بورس اوراق بهادار مورد معامله قرار گیرد. اصلاح نظام بانکی هم از اولویت هاست. او بیان کرد:انجام تکالیف اقتصاد مقاومتی وزارت اقتصاد مهمترین اقدام ماست.در سال قبل وزارت اقتصاد پروژه اقتصاد مقاومتی را در دستور کار داشت و خوشبختانه امسال نیز ۱۳ پروژ اولویت دار اقتصاد مقاومتی و ۱۵ برنامه اجرایی و ۵ برنامه رونق اشتغال نیز به این وزارت خانه محول شد.

منبع : خبرآنلاین


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی