انفجار در سفارت آمریکا در مونته‌نگرو | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | سیاسی بین الملل
: مسیر شما
سیاسی بین الملل انفجار در سفارت آمریکا در مونته‌نگرو

انفجار در سفارت آمریکا در مونته‌نگرو

بامداد|دولت مونته‌نگرو از وقوع انفجار در سفارت آمریکا در این کشور خبر داد.

به نقل از بی‌بی‌سی، دولت مونته‌نگرو در توئیتی نوشت فرد ناشناسی یک وسیله انفجاری به داخل محوطه سفارت آمریکا در پودگوریتسا، پایتخت مونته‌نگرو پرتاب کرد و سپس خود را کشت. احتمالاً وسیله انفجاری پرتاب‌شده یک نارنجک دستی بوده است. هیچ اشاره‌ای به تلفات احتمالی نشده است. سفارت آمریکا ساعتی پیشتر هشدار امنیتی صادر و به شهروندان آمریکایی توصیه کرده بود از سفارت دور بمانند. انفجار نیمه‌شب چهارشنبه صورت گرفته است و افراد پلیس در حال تحقیق در این باره هستند.

همچنین به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقامات آمریکایی تایید کرده اند سفارت این کشور در پایتخت مونته‌نگرو توسط یک مهاجمی که هویت آن مشخص نیست مورد حمله قرار گرفته است، مهاجم نارنجک های دستی و کمربند انتحاری به همراه داشته است. برخی از شاهدان عینی می گویند فرد مهاجم پس از پرتاب نارنجک به محوطه سفارت، خود را با کمربند انفجاری منفجر کرد.

مونته‌نگرو کشوری در جنوب خاوری اروپا به پایتختی پودگوریتسا است و در کرانه دریای آدریاتیک قرار دارد. واحد پول این کشور،یورو است. جمعیت مونته‌نگرو ۶۲۰٬۰۲۹ نفر می‌باشد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی