الحریری: پرونده گروهک «العبدلی» موجب رنجیدگی کویت شده است|بامداد
: مسیر شما
تیتر سه الحریری: پرونده گروهک «العبدلی» موجب رنجیدگی کویت شده است

بامداد – نخست‌وزیر لبنان در اولین اظهارات خود پس از دیدار با امیر کویت اعلام کرد مسأله گروهک العبدلی منجر به رنجش کویت شده و باید در راستای از بین بردن این رنجیدگی تلاش شود.

«سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان که برای صحبت درباره برخی موضوعات وارد کویت شده، با «صباح احمد جابر الصباح» امیر این کشور دیدار کرد .
سعد الحریری هم‌چنین با « جابر مبارک الحمد الصباح» نخست‌وزیر کویت نیز دیدار کرد.
الحریری پس از دیدار با امیر کویت در جمع خبرنگاران گفت کویت از بابت گروهک «العبدلی» رنجیده‌خاطر شده و باید این مسأله رفع شود.
بر اساس گزارش وبگاه «النشره» ، الحریری در ادامه گفت: آنها حق دارند ناراحت باشند، کویت همیشه ، همانگونه با لبنان و لبنانی‌ها رفتار کرده‌اند که با کویتی‌ها رفتار می‌کند.
نخست‌وزیر لبنان سپس بر همکاری با کویت برای حل موضوع گروهک العبدلی و حل آن به صورتی واضح و جسورانه تأکید کرد.
گروهک العبدلی، گروهکی است که در آگوست ۲۰۱۵ توسط دستگاه امنیتی کویت شناسایی و برخی از اعضای آن دستگیر شدند؛ ۲۵ کویتی در رابطه با این پرونده بازداشت شده‌اند و احکامی مانند اعدام، ۱۵ سال حبس و جریمه مالی برای آنها تعیین شده است.
کویت مدعی ارتباط داشتن حزب‌الله با گروهک «العبدلی» شده و از دولت لبنان خواسته اقدامات پیشگیرانه‌ای در قبال حزب‌الله انجام دهد.

 

منبع:فارس


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی