افزایش دوباره قیمت سکه | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | اقتصادی
: مسیر شما
اقتصادی افزایش دوباره قیمت سکه

افزایش دوباره قیمت سکه

بامداد| بازار طلا و ارز دیروز با نزول قیمتها روز آرامی را پشت سر گذاشته بود و که انتظار می رفت با شروع تحویل سکه های پیش فروش شده سه ماهه از صبح امروز به روند نزولی ادامه دهد، برعکس شد و دوباره ساز گرانی کوک کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز تهران؛ سکه امامی (تا لحظه تنظیم این خبر) با سقف شکنی دوباره و رشد ۷۰ هزار تومانی، ۲ میلیون و ۸۱۵ هزار تومان قیمت گذاری شد و سکه بهار آزادی با رشد ۲۰ هزار تومانی، ۲ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان قیمت خورد. نیم سکه نیز با رشد ۱۵ هزار تومانی و ربع سکه و سکه گرمی با افزایش ۵ هزار تومانی به ترتیب یک میلیون و ۳۵۵ هزار تومان، ۷۰۰ هزار تومان و ۴۱۰ هزار تومان معامله شدند.
طلای ۱۸ عیار نیز با رشد چشمگیر ۴۳۷۰ تومانی به ۲۳۵ هزار و ۵۰ تومان رسید.
بازار ارز هم از غافله صعود بازنماند و یورو با ۲۲۸ تومان افزایش و پوند با ۲۶۹ تومان رشد به ترتیب ۹۴۹۴ تومان و ۱۰۷۴۰ تومان را به ثبت رساندند.
محمد کشتی‌آرای، عضو اتحادیه فروشندگان و تولیدکنندگان طلا و جواهر در گفت‌وگو با ایسنا، افزایش نرخ دلار به بالای ۸۰۰۰ تومان را علت افزایش قیمتها در بازار عنوان و اظهار کرد: در حال حاضر بازار طلا و ارز به شدت حساس است و با یک اتفاق و صحبت سیاسی و اقتصادی بلافاصله واکنش نشان می‌دهد. مشخص نیست دقیقا چه اتفاقی باعث بالا رفتن قیمت ارز و سکه شده و در حال واکاوی این مساله هستیم.
شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در پایان معاملات بیست و ششمین روز تیر ماه با ۳۲۹ واحد کاهش به پله ۱۰۷ هزار ۷۸۰ واحدی رسید.
گفتنی است؛ تحویل سکه های پیش فروش شده با موعد سه ماهه از امروز (سه شنبه) در شعب بانک ملی شروع شد که بر این اساس افرادی که از ۲۶ فروردین ماه سکه بهار آزادی با سررسید سه ماهه را پیش خرید کرده اند از امروز می توانند سکه های خود را دریافت کنند. بر این اساس سکه ها در همان شعبه ای که عملیات پیش خرید در آن انجام شده، تحویل خواهد شد و مراجعه کنندگان باید هنگام حضور در شعبه، کارت ملی به همراه اسناد پیش خرید سکه را به همراه داشته باشند.

منبع: آخرین خبر