اعطا کرسی پژوهشی پروفسور «مریم میرزاخانی» به محققان ریاضی و فیزیک|بامداد
: مسیر شما
علم و فناوری اعطا کرسی پژوهشی پروفسور «مریم میرزاخانی» به محققان ریاضی و فیزیک

بامداد – به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، نصرت الله ضرغام رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران، گفت: کرسی پژوهشی پروفسور مریم میرزاخانی به محققانی که در زمینه ریاضیات، علوم پایه و حتی فیزیک فعالیت می کنند اعطا خواهد شد.

وی افزود: میزان حمایت مالی این کرسی برابر با ۵۰ میلیون تومان است و محققان این حوزه می‌توانند خلاصه‌ای از تحقیقات خود را به این صندوق بفرستند تا با بررسی بیشتر بتوانیم این کرسی را به بهترین طرح تحقیقاتی اعطا کنیم.

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در ادامه خاطر نشان کرد: ارزیابی‌های ما در این زمینه کمی نیست و بر اساس کیفیت بهترین پروژه انتخاب می‌شود.

وی افزود: بنا داشتیم این کرسی پژوهشی تنها برای محققان فعال در زمینه ریاضی باشد اما درصدد هستیم به پژوهشگران حوزه فیزیک هم این کرسی را اعطا کنیم.

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران گفت: این کرسی پژوهشی به مدت ۱۰ سال اعطا می‌شود و صاحبان کرسی می‌توانند دو محقق پسادکتری نیز جذب کنند.

منبع: فارس


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی