استفاده از مخمر برای تولید محصولات جانبی از پسماندهای انسانی در فضا|بامداد
: مسیر شما
علم و فناوری استفاده از مخمر برای تولید محصولات جانبی از پسماندهای انسانی در فضا

بامداد – بازیافت مواد در فضا خصوصاً برای سفرهای طولانی (مثلاً سفر به مریخ) از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و فضانوردان مجبورند در چنین شرایطی، از تمام مواد در دسترس بیشترین استفاده را بکنند.

البته همین حالا هم بازیافت مواد و تصفیه فاضلاب در مأموریت های فضایی انجام می شود اما پژوهشگران دانشگاه کلِمسون در کارولینای جنوبی، روش جدیدی را ابداع کرده اند که از پسماندهای بیولوژیکی استفاده بهینه تری می کند.

پژوهشگران از ادرار و بازدم، امگا-۳ و پلی استر تولید کرده اند
محققان مورد بحث موفق شده اند با استفاده از ادرار و هوای بازدم، و نوع خاصی از مخمر به نام «Y. lipolytica» که با استفاده از کربن و نیتروژن (مولکول اوره) رشد می کند، اسیدهای چرب امگا-۳ و بافت های پلیمری (پلی استر) تولید کنند که در تئوری، می توان از این پلیمرها به عنوان مواد اولیه در پرینترهای سه بعدی استفاده کرد.

هرچند حجم تولید مواد توسط مخمرها در حال حاضر بسیار اندک است، اما پژوهش جدید نشان داد که می توان با تصفیه هوا و فاضلاب در فضا علاوه بر تأمین آب مورد نیاز، مواد لازم برای ساخت محصولات دیگر را نیز تولید کرد.

به گفته پژوهشگران، ساختار بیوشیمیایی و ژنتیکی Y. lipolytica با سایر مخمرها متفاوت بوده و آنها در تلاش هستند با توسعه و بهینه سازی متد خود، از روش جدید در بازیافت انبوه پسماندها روی زمین نیز استفاده کنند.

منبع : دیجیاتو


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی