از خرید خودرو به صورت پیش فروش خودداری کنید | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | مجله خودرو
: مسیر شما
مجله خودرو از خرید خودرو به صورت پیش فروش خودداری کنید

از خرید خودرو به صورت پیش فروش خودداری کنید

بامداد| رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل و نمایشگاه‌داران گفت: افراد اگر قصد خرید خودرو دارند حتما به صورت نقدی اقدام کنند و از خرید خودرو به صورت پیش فروش خودداری کنند.
خریداران از خرید به صورت پیش فروش خودداری کنندسعید موتمنی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان درباره آخرین وضعیت بازار خودرو، اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود بازار ارز، افراد اگر قصد خرید خودرو دارند حتما به صورت نقدی اقدام کنند و خرید خودرو به صورت پیش فروش خودداری کنند.

وی با بیان اینکه قیمت خودرو‌های داخلی به جز ۲۰۶ تیپ دو و ماشین‌های مونتاژی فعلا افزایش قیمت نداشته است، افزود: ۲۰۶ تیپ دو به دلیل محدودیت عرضه با افزایش قیمت مواجه شده و از ۳۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در هفته گذشته به رقم ۳۶ میلیون تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل و نمایشگاه‌داران با اشاره به افزایش قیمت خودرو‌های مونتاژی گفت: خودروی سوزوکی با افزایش ۱۰ میلیون تومانی به رقم ۱۷۰ میلیون تومان، مزدا ۳، با افزایش چهار میلیونی به ۱۴۴ میلیون تومان، رنو کپچر با افزایش ۶ میلیون تومانی به ۱۴۸ میلیون تومان، سراتو با افزایش سه میلیون تومانی به رقم ۱۱۰ میلیون تومان رسیده اند.

موتمنی درباره خودرو‌های وارداتی نیز خاطرنشان کرد: برخی از شرکت‌های واردکننده نیز از روز شنبه قیمت‌ها را افزایش داده اند، به عنوان مثال کولئوس ۱۷ میلیون افزایش یافته، تلیسمان هم ۱۳ میلیون افزایش قیمت داشته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل و نمایشگاه‌داران ادامه داد: قاعدتا قیمت دلار نباید روی خودروی وارداتی در حال حاضر تاثیر می‌گذاشت به دلیل اینکه این خودرو‌ها در گذشته و با دلار ارزانتر وارد شدند و نباید شامل افزایش قیمت می‌شدند.

موتمنی گفت: افراد اگر قصد خرید خودرو دارند حتما به صورت نقدی اقدام کنند و از خرید خودرو به صورت پیش فروش خودداری کنند.

منبع: میزان