ابوالغیط: ایران بیشترین بهره را از وضعیت موجود منطقه می‌برد|بامداد
: مسیر شما
سیاسی بین الملل ابوالغیط: ایران بیشترین بهره را از وضعیت موجود منطقه می‌برد

بامداد – دبیرکل اتحادیه عرب با اشاره به اینکه جهان عرب در دشوارترین مرحله تاریخ خود در سایه جنگ‌های موجود بسر می‌برد، گفت که ایران بیشترین بهره را از این وضعیت می‌برد.

«احمد ابوالغیط» که در سمینار «رسانه‌های عربی» در دُبی سخن می‌گفت، تأکید کرد که اتحادیه عرب بازتاب واقعیت جهان عرب و اراده عربی است و جهان عرب نیز امروز دشوارترین لحظات حیات خود را تجربه می‌کند.
وی به بحران سوریه، درگیری بر سر قدرت در لیبی و اوضاع عراق اشاره کرد و افزود: تا کنون بدترین از آن چیزی که اکنون می‌بینیم، ندیده بودم.
ابوالغیط که به مواضع ضد ایرانی خود معروف است، مدعی شد« ایران بیشترین سود را از این واقعیت می‌برد، آنها در ایران از این واقعیت لذت می‌برند و برخی از آنها می‌گویند: بگذارید خودشان را نابود کنند».
بنابر گزارش شبکه روسیا‌الیوم، ابوالغیط همچنین درباره رژیم صهیونیستی نیز اظهار داشت: اسرائیل که تا به امروز تحت فشارهای سنگین برای پذیرش سازش با فلسطینیان بود، اگر من نخست‌وزیر آن بود امروز احساس می‌کردم که بهترین روزهای اسرائیل است و به خودم میگفتم : زمین را می‌گیرم و به اسرائیل ملحق می‌کنیم و تا ابد نیز برای ما خواهد بود.
دبیرکل اتحادیه عرب در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ترکیه گفت که برخی کشورهای همسایه سعی دارند سلطه خود را گسترش داده و امپراطوری‌های از دست رفته خود را احیا کنند اما اتحادیه عرب مطلقا اجازه آن را نخواهد داد.

منبع : فارس


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی