آغاز دوباره عملیات عمرانی پدیده شاندیز | بامداد | پایگاه خبری تحلیلی بامداد | اقتصادی
: مسیر شما
اقتصادی آغاز دوباره عملیات عمرانی پدیده شاندیز

آغاز دوباره عملیات عمرانی پدیده شاندیز

بامداد| عملیات اجرایی و عمرانی شرکت پدیده شاندیز روز چهارشنبه همزمان با سالروز ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) از محل تسهیلات کنسرسیوم بانکی آغاز شد و عملا با آغاز عملیات عمرانی ۱۰۶۲ واحد آپارتمانی – اقامتی بلند مرتبه ساخت و ساز در پدیده دوباره جان گرفت.

رئیس هیئت مدیره گروه شرکت ‌های پدیده شاندیز در این مراسم گفت: مرحله جدید عملیات عمرانی این شرکت مربوط به ساخت و تکمیل ۱۰۶۲ واحد آپارتمانی – اقامتی بلند مرتبه است. حسین زارع صفت افزود: در این مرحله، بلوک‌ های یک تا ۱۱ مجتمع عظیم تجاری و تفریحی پدیده شاندیز نیز تکمیل خواهد شد. وی اظهار کرد: مرحله جدید عملیات اجرایی شهر رویایی پدیده شاندیز با پیگیری‌ های مستمر آغاز شده و موانع موجود در مسیر این پروژه و مشکلات سهام داران و سرمایه ‌گذاران این شرکت در حال رفع شدن است. وی گفت: سرمایه مورد نیاز این پروژه نیز با همکاری مسئولان و کنسرسیوم بانکی تامین شده است. مدیر عامل گروه شرکت های پدیده هم در این مراسم گفت: دور جدید عملیات عمرانی شرکت پدیده شاندیز در بخش «میان مرتبه» شامل ۱۰ بلوک اقامتی توسط چهار پیمانکار در چهار جبهه کاری به وسعت ۲۰۰ هزار متر مربع آغاز شده است. ابوالفضل انتظاری افزود: با اجرای این بخش از پروژه، ۲۰۰ هزار اشتغال مستقیم و ۸۰۰ هزار اشتغال غیر مستقیم ایجاد می شود. وی اظهار کرد: مذاکرات برای اجرایی شدن سه پروژه دیگر نیز در حال انجام است و در آینده نزدیک، طی توافق نهایی با سرمایه ‌گذاران اجرایی خواهد شد. وی گفت: تلاش می شود مجموعه پدیده شاندیز در ایام نوروز ۹۷ به یکی از جاذبه ‌های گردشگری تبدیل و در این مدت بخش های تفریحی و گردشگری آن اعم از آب نماها، رودخانه‌ های خروشان، نماد‌های فرهنگی و گل و گیاه و سنگ ‌فرش ‌های آن انجام شود. انتظاری افزود: به این منظور، پروژه پیست یخی نیز تا ایام نوروز اجرا خواهد شد و مذاکراتی هم با طرف ایتالیایی در دست انجام است تا در پروژه پدیده شاندیز و سرمایه گذاری آن مشارکت کند. وی با اشاره به این که ۵۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری در قالب کنسرسیوم بانکی داریم، بیان کرد: هم اکنون پیمانکاران کارگاه‌های خود را تجهیز و فعالیت‌های عملیاتی‌شان را آغاز کرده‌اند و با افزایش دمایی که پس از تعطیلات نوروز ۹۷ خواهیم داشت این فعالیت‌ها ترجیحا به‌صورت دو شیفته ادامه می‌یابد تا طرح‌های اجرایی هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد. انتظاری گفت: پرداخت‌ها در چند مرحله خواهد بود که البته مقید به زمان خاص نبوده و براساس میزان پیشرفت‌های کاری تخصیص می‌یابد و هرقدر سرعت کار بالاتر باشد، فاصله زمانی دریافت‌ها کوتاه‌تر خواهد بود. وی افزود: اقدام دیگرمان مذاکره با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای انتخاب پیمانکاران و سرمایه‌گذاران فازهای ۱۱ تا ۱۹ خواهد بود و متعاقب آن، موضوع برج های بزرگ پدیده شاندیز را داریم که با نهایی شدن مجوزها، انتخاب پیمانکار و سرمایه گذار و تامین مالی را باید پیگیری کنیم.

مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز ادامه داد: دریافت و تمدید مجوزها و اجرای مجموعه‌های هتلی جزیره کیش در قالب پنج برج بزرگ (سه چشم‌انداز سمت دریا و دو چشم‌انداز سمت خشکی)، مجموعه تجاری بزرگ و بهره برداری از سه مجموعه رستورانی شامل رستوران کف شیشه‌ای در ارتفاع ۴۵ متری، رستوران شش هزار متر مربعی قلعه، همچنین راه‌اندازی مجموعه رستورانی غروب کیش از جمله برنامه های آینده است.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بامداد | سایت خبری تحلیلی بامداد | اخبار روز، سرگرمی ، اخبار فرهنگ و هنر، اخبار اقتصادی، انتخابات 96 ، کاندیدای ریاست جمهوری 96 ، اخبارتئاتر و سینما ، اخبار اجتماعی